بیزیم حاقدا
نشانی:
آذربایجان اؤیرنجی لری و اونلار یاراتدیغی گوروپلارین چالیشمالارینین گئنیش اولدوغونا باخاراق بو سیته بوتون آذربایجان اؤیرنجی حرکاتی نین تمثیلچیلیک ایددعا سیندا دئییل.
• آذربایجان اؤیرنجی حرکاتی-آذوح آدینا، هر بیر خبر، بیانیه و آچیقلاما، یالنیز و یالنیز بو سیته ده یئرلشمیش اولورسا اؤیرنجی حرکاتی وریندن تایید اولونور و اونا باغلی سوروملولوق داشی ییر.
• آذربایجان اؤیرنجی حرکاتینا باغلی، رسمی سیته لر لیسته سی یالنیز آشاغیدا گلن عونوانلاردیر:
www.azoh.org
www.azoh.info
www.azoh.biz
• آذربایجان اؤیرنجی حرکاتی ایله باغلانتی آدرسلر azoh_guney@yahoo.com
info@azoh.org دیر.
• آذربایجان اؤیرنجی حرکاتی، فیکیر و یاپیش دا (عمل ده) تام باغیمسیز اولاراق، هئچ بیر اؤرگوت، قوروب و یا شخصه باغلی دئییل. اؤرگوت لر و یا شخص لرین آدی خبرلرده گئتمه سی ، خبر چاتدیرما آماجی ایله اولاراق، اونلارا باغلی لیق آنلامیندا اولاماز.
• آذربایجان اؤیرنجی حرکاتی سیته سینده گئدن خبرلری، باشقا سیته لرده یایینلانیرسا، سیته آدرسی نین قئید اولونماسی ریجاء اولونور.
• آذربایجان اؤیرنجی حرکاتی بوتون آذربایجان سئور اینسانلاری امکداشلیغا چاغیراراق، آذربایجان اوغروندا اؤز الیندن گلنی اسیرگه مه یه جه یینه اینانیر.
گوج، بیرلیکده دیر...


"آذربایجان اویرنجی حرکاتی- آذوح"
"جنبش دانشجویی آذربایجان- آذوح" اولین گروهی است که در حرکت ملی معاصر آذربایجان به صورت گروهی و به جرم فعالیت تشکیلاتی محاکمه شد.
جنبش دانشجویی آذربایجان به عنوان پیشرو حرکت ملی، نماد آزادی خواهی و مبارزه طلبی این خطه در تاریخ معاصر است. نقش استراتژیک و راهگشای جنبش دانشجویی در پیشبرد اهداف حرکت ملی باعث شده تا این جنبش بنا به تعهد مبارزاتی خویش همواره تاکتیک های مبارزاتی خود را با شرایط جدید به پیش راند. درک نیاز های جدید در فعالیت های ملی و خصوصا آسیب شناسی جدی حرکت در باب ضعف رسانه ای و پوشش در دنیای مجازی از مهمترین اولویت های جنبش دانشجویی آذربایجان است و جنبش دانشجویی باید که از دو وجه تئوریک و پراتیک در اصلاح اینگونه ضعف ها قدم بردارد.
ترس شدید رژیم ایران و نیروهای امنیتی از آذوح و درنتیجه، برخورد گسترده و خشن امنیتی با اعضای آن موجب شده بسیاری از ویژگیهای منحصر بفرد آن مجال بیان عمومی نیابد و جنبه های گوناگون اثرگذاری آذوح بر حرکت ملی آذربایجان ناگفته باقی بماند. تا پیش از دستگیری گسترده ی اعضای آذوح، نیروهای امنیتی ایران فعالین سیاسی آذربایجان را در بیشتر اوقات منفردا و عموما به جرم تبلیغ علیه نظام دستگیر و محاکمه می نمود. اما به دلیل فعالیت تشکیلاتی آذوح و نگرانی مفرط رژیم از گسترش تفکر کار تشکیلاتی در میان فعالین آذربایجانی، طی چندین ماه برخورد شدید امنیتی با اعضای آذوح در تابستان 1387 شاهد اولین رویارویی علنی وزارت اطلاعات ایران با یک تشکیلات سیاسی آذربایجانی گردیدیم. 9 تن از منتسبین به جنبش دانشجویی آذربایجان بازداشت شدند، بیش از 3 ماه را در انفرادی به سر بردند و نهایتا برای 6 نفر از آنان به جرم تاسیس تشکل آذوح و فعالیت در آن از ابتدای سال 1385 در مجموع حکم 18 سال زندان صادر گردید.
این امر به خوبی نشان می دهد مبارزات منسجم و متشکل اعضای آذوح تا چه میزان خشم و نگرانی وزارت اطلاعات ایران را برانگیخته است. آذوح، هدایتگر و سمت ده به دانشجویان آذربایجانی در دوران گذار آنان تا رسیدن به احزاب آذربایجانی است. در عین کار تشکیلاتی و دارا بودن چارت اجرایی-عملیاتی مشخص و دیگر ملزومات یک حزب، در تلاش برای دخالت در حوزه ی عملیاتی احزاب آذربایجانی نبوده است. سیستم عضوگیری آذوح برخلاف احزاب سیاسی آذربایجان، معطوف و مختص به دانشجویان است و هدف اصلی آن تربیت کادر تشکیلاتی متفکر، تحلیلگر، شجاع و آشنا و عجین با فرهنگ مبارزه برای جذب در حرکت ملی است. موفقیتهای آذوح تا بدانجا پیش رفت که دادستان وقت آذربایجان شرقی در کیفرخواست خود ضمن اشاره به تمامی فعالیتهای آذوح نوشت: آذوح در بسیاری از دانشگاههای ایران همچون تهران، اصفهان، گیلان، اردبیل، ارومیه، همدان، تبریز، خوی، ماکو، نقده و جلفا عضوگیری کرده و عملا در حال تبدیل شدن به بزرگترین حزب شمال غرب ایران است.
تلاشها و موفقیتهای آذوح در متشکل نمودن شاخه ی زنان جنبش دانشجویی- قادینچی، افشای دهها سند محرمانه ی رژیم ایران، پخش گسترده ی سی دی و شبنامه در شهرهای مختلف آذربایجان، برگزاری تجمعات و تحصنهای دانشجویی و بسیاری موارد دیگر توانست این تشکل منحصربفرد را به یکی از اثرگذارترین جریانهای فکری حرکت ملی مبدل سازد.
پس از دستگیری هسته ی مرکزی آذوح، مشخص گردید نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات ایران در پی دستگیری بیش از 30 تن از منتسبین به آذوح بوده اند که به دلیل اعتراضات گسترده ی سازمانهای حقوق بشری و صدور سه بیانیه ی سازمان عفو بین الملل در محکومیت بازداشت اعضای آذوح و حبس طویل المدت آنان، رژیم از بازداشت دیگر اعضا دست کشید. به این دلیل کمیته ی مرکزی آذوح تصمیم گرفت برای تامین امنیت دیگر اعضا، کاهش حساسیت نیروهای امنیتی، و تا زمان حصول شرایط فعالیت علنی مجدد، ارگان خبری آذوح را به حالت نیمه تعطیل درآورد و بیانات و اخبار را از طریق وبلاگی نیمه فعال و دیگر سایتهای خبری حرکت ملی انتشار دهد.
در نهایت، با توجه به شرایط حساس منطقه ای و نیاز مبرم به خبررسانی سریع و دقیق و در عین حال تلاش بیشتر بر تئوریزه کردن مبارزات ملی، با وجود خطرات فراوان فعالیتهای مدنی در رژیم ایران، ارگان خبری آذربایجان اویرنجی حرکاتی بار دیگر فعالیت رسمی خود را از روز 12 اسفند سال 1389 آغاز نمود. و خوشبختانه با وجود دوری نسبتا طولانی آذوح از عرصه ی فعالیت در دنیای مجازی، حفظ ارتباط مناسب با مخاطب باعث گردید ارگان خبری جنبش دانشجویی آذربایجان-آذوح بتواند در زمانی بسیار اندک به پربیننده ترین سایت حرکت ملی آذربایجان مبدل گردد.
این ارگان خواهد کوشید همچون گذشته و بیش از آن، به عنوان نماینده ی بخش بزرگی از جنبش دانشجویی آذربایجان با خبررسانی و تحلیلهای خود و با تلاش بر دوری از جانبداری و یکسویه نگری گامی در تغذیه ی تئوریکال حرکت ملی برداشته باشد. آذربایجان اویرنجی حرکاتی در عین همکاری و ارتباط گرم با طیف های مختلف حرکت ملی، به هیچ دسته و گروهی وابسته نبوده و آماده ی بیان تمامی دیدگاههای موجود در حرکت ملی است. بروزرسانی سایت ارگان خبری آذوح به دلایل امنیتی در خارج از مرزهای آذربایجان جنوبی بوده و توسط نماینده ی آن در خارج از کشور آقای امیر مردانی صورت می گیرد.
لازم به ذکر است، به دلیل تلاش چندین باره ی نیروهای سایبری وزارت اطلاعات ایران بر ایجاد اختلال در عملکرد سایت آذوح و همچنین ایجاد سایتهای همنام و تخریب وجهه ی این جنبش، تاکید می گردد تنها سه آدرس قید شده در پایین به عنوان انعکاس دهنده ی رسمی نظرات و دیدگاههای آذوح می باشند.
www.azoh.org
www.azoh.info
www.azoh.biz

گوج، بیرلیکده دیر...


 
 3.jpg

çox baxılanlar- keçən 6 ayda

Baxıcı

mod_vvisit_counterBugün19
mod_vvisit_counterDünən16